NEST / Aktualijos

Kai šlalį užklupusią negandą viešoje erdvėje "oro drebinimais" mėgina įveikti visi kas netingi, tik ne tos srities žinovai, nevalia našių žinių ir patarimų tenka žvalgytis svetur. Nobelio premijos laureto, profesoriaus Suharito Bhakdi pranešime apie Covid-19 prigimtį, gyvasties būdą ir silpnybes glūdi daug mums svarbių atsakymų, su kuriais verta susipažinti prieš apsisprendžiant dėl vakcinų nuo jos naudojimo.

„Kadangi LRT darbas reglamentuojamas atskiru įstatymu, jis turi specialų statusą Lietuvoje, vienas iš argumentų buvo, kad po Naujųjų įsigalioja nauja įstatymo redakcija, pagal kurią LRT atsiranda etikos kontrolierius. Jis bus nepavaldus LRT administracijai, o atskaitingas LRT tarybai, kuri taip pat nėra administracijos dalis. Tai kad nevyktų tokie „dubliuoti“ dalykai, kol kas pritarta pasiūlymui netaikyti šitos nuostatos“, – sakė V. Juozapaitis.

O tai kas tikrins patį etikos kontrolierių? - kas jį skirs? - kas mokės atlyginimą?

A. Dulkys - "... svarbiausiu klausimu lieka, kaip išsaugoti sveikatos apsaugos sistemą nesugriuvusią?"

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius patvirtino, kad „BioNTech ir Pfizer“ žada netrukus pristatyti 9750 vakcinų dozių, kurių užtektų vakcinuoti beveik 5 tūkst. žmonių. Anot jo, pirmųjų, t.y. medikų vakcinavimas galėtų vykti jau per Kūčias ir Kalėdas.

Vyriausybė pritarė ir siūlymui darbdaviams kompensuoti visą (100 proc.) prastovų metu darbuotojui priskaičiuotą ir išmokamą darbo užmokestį bei padidino subsidijos darbo užmokesčiui maksimalų dydį iki 2 minimaliosios mėnesinės algos dydžių (MMA), tai yra, iki 1284 eurų nuo kitų metų.

Vienu įstatymu, kurį užtikrintai priėmė premjero Viktoro Orbano vyriausybei lojalūs parlamentarai, tos pačios lyties asmenų poroms iš esmės uždraudžiama įsivaikinti, nustatant, kad įsivaikinti gali tik susituokusios poros.

40 policijos pareigūnų antradienį buvo sužeisti, o smukus verslas nori tiesiog išlikti.

Baltarusijos valdančiųjų kantrybė priekaištų dėl Astravo atominės elektros jėgainės atžvilgiu senka. Galimi reikšmingi pokyčiai. Tik neaišku ar jie bus palankūs Lietuvai ir Europos sąjungai.

Tags

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31