NEST / Aktualijos / 2011 05 09 " NEST pasiūlymai finansų ministerijai dėl nevyriausybinių organizacijų veiklos"

2011 05 09 " NEST pasiūlymai finansų ministerijai dėl nevyriausybinių organizacijų veiklos"

LR Finansų ministerijai

 

PASIŪLYMAI

 

1. Nevyriausybinių organizacijų ir fizinių asmenų pasiūlymų, teiktų valstybinei institucijai ir pastarųjų priimti, autorystė turi priklausyti pasiūlymą pateikusiam asmeniui.Susisteminta informacija apie priimtus asmenų pasiūlymus turi būti pateikta vastybinės institucijos, kuriai buvo teiktas pasiūlymas, svetainėje ir kitose viešinimo priemonėse.

 

Motyvacija

 

Skatinsime visuomenę dalyvauti valstybės valdymo procese, tiekiant kokybiškus pasiūlymus. Labiau vertinsime ir įvertinsime tokią veiklą vykdančius asmenis ir kt.

 

2. Remti nevyriausybinių organizacijų veiklą, kurios savo iniciatyva įgyvendina valstybės politiką konkrečiose srityse.

 

Motyvacija

 

Kadangi beveik visos valstybinės strategijos neturi iš anksto numatytų viešųjų finansų, valstybė turi skatinti nevyriausybinių organizacijų veiklą, nes ši veikla gali būti efektyvesnė ir kainuojanti žymiai mažiau mokėsčių mokėtojų pinigų. Tokia valstybės pozicija ypač būtų savalaikė šiais savanorių metais.

 

Mes manome, kad šis rėmimo principas (pinigai eina paskui veiklos vykdytoją) turi būti ne proginis, bet tęstinis.

 

3. Pritariame Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos pasiūlymui kurti sveikatos (alkoholio kontrolės ar pan. pavadinimas) fondą, jo finansavimo šaltinį numatant imti iš alkoholio bei tabako sumokamų akcizų, loterijų ir kt.

 

Prašome vykdyti tokią valstybės politiką, kuria skatintume ekonominę ir socialinę veiklą, naudingą visuomenės vystymuisi.

 

Motyvacija

 

Alkoholio ir tabako verslas duoda trumpalaikę naudą kai kurioms visuomenės interesų grupėms. Alkoholio ir tabako verslas kelis kartus žalingesnis visuomenei, nei iš jo gaunama nauda. Tikroji šio verslo žala būtų įvertinama, jei kuo greičiau valstybė pradėtų skaičiuoti išlaidas, kurias dėl alkoholio ir tabako verslo patiria sveikatos apsaugos, policijos biudžetai, įvertinama žala šeimoms, visuomenei bei verslui, nesusijusiam su kvaišalų gamyba ir platinimu.

 

Asociacijos „Nacionalinė ekonominė-socialinė taryba“ steigėjai: Lietuvos kultūros kongresas, Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“, Nacionalinė vartotojų konfederacija, Profesinė sąjunga „Sandrauga“, Nacionalinė alkoholio ir tabako kontrolės koalicija, Transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumas.

 

___________________________________________________________________________________

 

Prezidentė Alvita Armanavičienė

Komentarai

Log in or create a user account to comment.

Tags

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30