NEST / Aktualijos / COVID-19 šiandien Lietuvoje

COVID-19 šiandien Lietuvoje

Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.

Lyginant viešoje erdvėje skelbiamus duomenis apie CO-VID19 viruso plitimą ir jo pasekmes su praeityje mus užklupusiomis gripo epidemijomis vos neperaugusiomis į pandemijų lygį, nieko išsiskirtinio ... Trys mirtys Ukmergės ligoninėje be abejonės liūdnas ir dėmėsio vertas įvykis. Tačiau jis labiau byloja apie valstybės užtikrinamą sanitarijos ir medicinos paslaugų kokybės lygį gydymo įstaigose, o ne apie ligos grėsmingumą -pavasarinės avitaminozės metu netinkamai gydomas ir užleistas įdrėskimas arba skaudantis dantis, galop irgi gali sukelti mirtinas pasėkmes. Todėl siūlom stebėti aplinka ir daryti išvadas patiems.

Kol dar yra pasiekiamas, manome tikrovę atitinkantis žinių išteklis Vilniaus universiteto Geografinės informacijos žemėlapyje, kviečiame naudotis juo pagal paskirti, kaip ir savo galva.

Tačiau, kaip ir įvykiai Ukmergės ligoninėje, daug labiau baugina mūsų valstybės pasirengimo lygis tokio mąsto nelaimėms. Sutikite, kad viešoje erdvėje kurstoma baimė tikrai neatitinka Vyriausybės, Seimo ir tam skirtų tarnybų, žinybų veiksnumo lygio. Sukeltas sąmišis apnuogino kruopsčiai dangstytas vieteles ir verčia piliečius pagalvoti kam jie moka mokesčius ir kam tos lėšos panaudojamos? O geros ir kuribingos mintys turi sąvybę būti įgyvendintos.

Laukiam Jūsų minčių, brangūs skaitytojai.

Komentarai

Log in or create a user account to comment.

Tags

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30