NEST / Aktualijos / Mūsų rūpestis - valstybė.

Mūsų rūpestis - valstybė.

Mūsų rūpestis – valstybė.

    „Nacionaliės ekomominės-socialinės tarybos“ tinklapio tautostaryba.lt žinių tarnyba bebdradarbiaudama su „Nacionaline vartotojų konfederacija“ ( http://vartotojai.eu/ ) pradeda naują valstybinių, savivaldos bei iždinių viešojo administravimo vaidmenį atliekančių tarnybų, įstaigų ir kitų darinių stebėseną.

    Taisykle tapo tai, kad žmogaus prigimtinių ir pilietinių laisvių-teisių suvaržymai mus užklumpa iš „šnarančių žinybų prieblandos“. Tuo metu Konstitucijoje įtvirtinta nuostata – Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika. Esant tokiai visuomeninei sanklodai, šalies iždo išlaikomų valstybės ir savivaldos tarnybų, įstaigų, įmonių paskirtis tik viešo labo patenkinimo administravimo paslaugų atlikimas. O piliečiai – mokesčių į iždą mokėtojai, neišvengiamai tampa šių paslaugų vartotojais.

    Tačiau ar pakankamai reiklūs esame savo tarnautojams? Ar pareigūnai, praradę budraus šeimininko stebėseną, neįgyja valdininkų ir galiausiai valdovų savimonę? Ar instiktyviai ir refleksyviai nėra siekiama teisėtus piliečio ir tarnautojo santykius iškreipti į valdininko ir pavaldinio diktatūrą?  - Dėje, bet nūdienos aplinkybės ir reiškiniai vis dažniau byloja apie piktnaudžiavimus galimybėmis spręsti ir „viešojo labo“ vardu primesti savo valią tikriesiems suvereno šeimininkams. Galop klostosi taip, kad nuo „darnios bei našios pažangios“ raidos piliečiai priversti bėgti sveturn, kur gaivališkas bankų, antstolių, partinių ir kitų klanų šėlsmas yra pažabotas.

    Mes nuoširdžiai tikim ir kviečiam Jus pasiekliauti bei išnaudoti savo Konstitucines teises ne tik žinoti, bet ir patiems spręsti, kaip turi veikti tarnautojai tiek mūsų valstybės vidaus, tiek tarptautinių santykių srityje.

    Šį sumanymą pradedame įgivendinti teikdami Jūsų „teismui“ vaizdo įrašą ir kelis samprotavimus iš „Vartotojų teisių apsaugos tarybos“ prie Lietuvos respublikos Teisingumo ministerijos posėdžio, kuris įvyko šių metų spalio 29 dieną. Įrašą rasite paspaudę šia nuorodą: https://youtu.be/TmQCxI9QRcA

Mums svarbi Jūsų valia, nuomonė, sumanymai, pasiūlymai ir ketinimai. Dalinkitės jais pastabose (komentaruose).

Iš anksto su padėka 

Aras V. Sutkus

Tinklapio korespondentas – redaktorius.

Komentarai

Log in or create a user account to comment.

Tags

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31