NEST / Aktualijos / Naujas valdytojas-naujos viltys

Naujas valdytojas-naujos viltys

Tarptautinės linksmybių ir klastos dienos proga Seimas nuoširdžiai pasismagino paskirdamas Gediminą Šimkų Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininku.

Slapta už naująjį pirmininką balsavo balsavo 120, prieš nebuvo, susilaikė 2 Seimo nariai. 1 balsavimo biuletenis pripažintas negaliojančiu.

Kokios aplinkybės, asmeniniai Gedimino Šimkaus bruožai ir įgūdžiai privertė suabejoti kandidatu net du „demokratiniu būdu“ išrinktuosius vykdyti Tautos valią?

-       Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas mano, kad naujo LB valdybos pirmininko skyrimo eiga buvo skubota. Pasirodo seimūnai neatsiklausė nei Tautos, nei vartotojų susivienijimų, nei verslo atstovų valios. Jie nepaisė net valstybės tarnybų ir žinybų poreikių. Toks veikimo bruožas būdingas skiriant ir teisėjus, ambasadorius ir panašiai;

-       Spėjama, kad BFK ir demokratiškų „tėvynės pardavėjų sąjungos“ frakcija puoselėja viltį, kad naujam LB valdybos pirmininkui pavyks užtikrinti bankų sistemos stabilumą. Tikimasi galimybės pasitikėti bankais ir drąsiai laikyti juose indėlius sukauptus dėka „auksinių stalo įrankių“, neištirtų ir nevaliduotų testų, vakcinų, pasenusio ir nebeveiksmingo metalo laužo pirkimų dėka. Ne paskutinėje vietoje dangstantis „pinigų plovimo prevencija“ kištis ir valdyti nepalankių visuomeninių ir verslo veikėjų lėšas. Viešai pripažįstama „Žinome, kad Baltijos šalys yra įsivėlusios į labai rimtus tarptautinius skandalus ir dėl to yra nukentėjęs Baltijos šalių prestižas, jau turime padarinių ir bankinėje sistemoje dėl korespondentinės bankininkystės, pervedimų ir atsiskaitymų užsienio valiuta problemų“.

-       Nepriimtinos varžymosi sąlygos bankininkystės veiklos srityje. Šio verslo atstovai gali sau leisti rinktis ką finansuoti, ko ne... Tikėtina, kad artimiausiu metu tai taps prievole. Lietuva, kaip nuo užsienio finansinių grupuočių nepriklausoma valstybė, negali nuvilti „ryklių apetito“.

-       Manoma, „kad kandidatas į LB pirmininkus yra tinkamas, kompetentingas, apolitiškas ir sugebės įgyvendinti šiuos mūsų keliamus tikslus jam“, – Kas tie tikslų kelėjai? Atsakymas aiškus, nes Gediminas Šimkus apolitiškas. Tai reiškia, kad jis nevykdys Lietuvos suvereno valdytojo valios. Pagal LR Konstitucijos nuostatas suverenas – absoliuti teisė nurodyti kokiu būdu vykdyti veiklą valstybės tarnautojams ir pareigūnams, priklauso Tautai. Šią prielaidą patvirtina ir Liberalų sąjudžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, mat anis turi ilgametę ir įvairiapusę patirtį tarptautininėje srityje bendradarbiaudamas su kitų Europos šalių  centriniais bankais bei  „centrinės bankininkystės institucija“.

 

 

Kadangi Tautos išrinktieji balsavo dėl šios reikšmingos pareigybės nepasitarę su Tauta, Lietuvos nacionalinė ekonominė-socialinė taryba kviečia pareikšti savo nuomone ir pasitikrinti, kiek ji atitinka Jūsų valią? Šios apklausos dėka ateityje lengviau galėsite pasirinkti už politiškus ar apolitiškus kandidatus į Seimą balsuoti? Kurios politinės partijos sąrašą rinkltis?

Ssavo nuomonę ir valią reikškite FB puslapyje „Piliečių informavimo centrai“.

Tags

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30