NEST / Aktualijos / Ukrainoje policija susirėmė su prieš karantiną protestavusiais žmonėmis

Ukrainoje policija susirėmė su prieš karantiną protestavusiais žmonėmis

Kijevas, gruodžio 15 d. (AFP-„Interfax“-BNS). Apie 40 policijos pareigūnų antradienį buvo sužeisti, kai per protestą Ukrainos sostinės Nepriklausomybės aikštėje kilo susirėmimų.

Ukrainos policija antradienį paragino protesto prieš griežtą karantiną organizatorius ir dalyvius, bandžiusius pastatyti palapinių Nepriklausomybės aikštėje, nerengti provokacijų ir protestuoti taikiai.

Keli tūkstančiai žmonių, tarp kurių buvo verslininkų, susirinko Ukrainos sostinės centre protestuoti prieš neseniai paskelbtus planus dėl karantino, griežtinant kovos su koronaviruso pandemija priemones.

Praėjusią savaitę vyriausybė pranešė, kad nuo sausio 8-osios iki sausio 24-osios Ukrainoje bus uždaromos mokyklos ir nebūtinas prekes bei paslaugas teikiančios įmonės, įskaitant sporto klubus.

„Mes tiesiog norime turėti teisę egzistuoti“, – naujienų agentūrai AFP sakė 34-erių Serhijus Šeluchinas ir pridūrė, kad jis negauna didelių pajamų, tačiau jam reikia „galimybės išgyventi“ šiuo sunkiu metu.

Protestuotojai nešėsi baltas vėliavas ir plakatus ir bandė pasistatyti palapinių, norėdami likti aikštėje per naktį.

„Valdžios institucijos, jūs mus žudote, ateikite į protą!“ – buvo parašyta ant vieno plakato.

Vietos žiniasklaida informavo, kad policija panaudojo ašarines dujas protestuotojams išvaikyti.

Kijevo policija pranešė, kad per protestą Nepriklausomybės aikštėje kilus susirėmimams nukentėjo apie 40 jos pareigūnų, trys iš jų hospitalizuoti.

„Vienam teisėsaugininkui per kilusį chaosą smogta į galvą, jis neteko sąmonės; kiti policininkai patyrė akių nudegimų, – nurodė sostinės policijos vyriausioji valdyba. – [Protestuotojams] pabandžius pastatyti kariškų palapinių, kilo chaosas ir akcijos dalyviai panaudojo prieš teisėsaugininkus dujų balionėlius.“

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad nukentėjo ir protestuotojų.

Oficialių duomenų apie sužeistus protestuotojus kol kas nėra, tačiau vienas AFP žurnalistas matė, kaip link aikštės skubėjo greitosios pagalbos automobiliai, o vienas sužeistas aktyvistas buvo išneštas iš minios.

Protesto dalyviai reikalavo atšaukti karantino priemones smulkiajam verslui ir priimti įstatymus, kuriais būtų ginama supaprastinta apmokestinimo tvarka.

Ukrainoje lig šiol patvirtinta per 909 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų ir apie 15 tūkst. mirčių.

Komentarai

Log in or create a user account to comment.

Tags

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31